E-MAIL:     HASŁO:  

Nowości

2018-07-10

W związku z pracami serwisowymi oraz wymianą treści w miesiącach lipiec, sierpień i wrzesień 2018 r mogą pojawić się przejściowe trudności z płynnością przepływu filmów i treści. Bardzo przepraszamy i prosimy o cierpliwość.
Pracujemy, by uczynić rozwiązanie lepszym!
Jeżeli macie Państwo sugestie lub uwagi to teraz jest najlepszy czas do ich zgłoszenia! Będziemy zobowiązani.
Wystarczy mail: biuro@emerpress.pl
2017-07-21

Baza danych ADR została zaktualizowana do stanu ADR 2017.


2014-07-21


W związku ze zmianami w prawie oraz licznymi wskazówkami w zakesie pytań, które dostaliśmy rozpoczęliśmy proces wymiany i aktualizacji pytań w bazach w zakresie kwalifikacji wstępnej i przewozu towarów niebezpiecznych.


2011-08-12

 

Szanowni Państwo! Serdecznie dziękujemy za zgłaszane poprawki. Każda z sugesti jest sprawdzana i weryfikowana. Ze wzgledu na nieodpłatny charakter naszej bazy moze to potrwać chwilę. Często spotykamy sie z uwagami, że nasze odpowiedzi nie są poprawne, przy czym okazuje sie że dokładna analiza wykazuje naszą rację. Jeśli możecie prosimy o przekazywanie sugestii popratych przepisem lub innymi wskazówkami. Dziękujemy za zaangażowanie w tworzenie naszego serwisu. 
Osoby najaktywniejsze zostaną nagrodzone. Już teraz do najaktywniejszych uczestników wysłaliśmy cenne upominki niezbędne w codziennej pracy kierowcy.


2010-08-22

Szanowni Państwo!

W związku z licznymi uwagami informujemy, że naszą bazę uzupełniamy o pytania zgłaszane przez uczestników egzaminów.

 Cytujemy dosłownie pytania tak, jak zostały nam podane – oczywiście po sprawdzeniu. Wiele pytań budzą nieprecyzyjne sformułowania – ale jak wynika z naszych doświadczeń – z takimi pytaniami spotkacie się Państwo na egzaminach. Postanowiiśmy cytować je tak, jak występują na egzaminach.

 

W ostatnim czasie wiele dyskusji wzbudza odpowiedź na pytanie odnośnie dopuszczalnego odchylenia pojazdu od osi w trakcie hamowania. 

Podstawę odpowiedzi stanowi ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY 

z dnia 18 września 2009 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

 

Cytujemy tekst załącznika nr 1

Ocena skuteczności i równomierności hamowania

 

 

§ 4.1. Skuteczność hamowania należy uznać za odpowiadającą wymaganiom, jeżeli:

  1. zmierzone opóźnienie hamowania jest nie mniejsze od wymaganego, określonego na podstawie wskaźnika skuteczności hamowania oraz jeżeli nie nastąpiła zmiana położenia osi kierunku poruszania się pojazdu podczas hamowania o więcej niż 0,5 m względem kierunku początkowego (przy niekorygowanym kierownicą kierunku jazdy).

Zapraszamy do skorzystania z naszych podręczników dla kierowcy zawodowego. Seria Nawigator pozwoli Państwu nie tylko przygotować się do egzaminu, lecz także pomoże w codziennej praktyce. Zapraszamy na stronę http://www.sklep-kierowcy.pl/nawigator-kierowcy-zawodowego-c-82.html2010-07-12 

Informujemy z wielką radością że ruszył nasz portal e-lerningowy!
Ma on zadanie pomóc naszym kursantom oraz współpracującym ośrodkom szkolenia w uatrakcyjnieniu lub wykonaniu szkoleń. Pewną istotną cechą naszego rozwiązania jest to, że uczestnik kursu po pierwsze ma zapewniony określony czas zajęć oraz nie ma możliwości by zakończyć wymagany kurs wcześniej! Narzędzie pełni funkcję „elektronicznego wykładowcy", który poprzez testy oraz interfejs użytkownika kontaktuje się z kursantem w celu jak najlepszego przekazania wiedzy.

2010-03-09

Publikujemy bazę testów pomagających w zdaniu egzaminu na kwalifikację wstępną kierowcy autobusu (kategoria D) lub ciężarówki (C)

Pytania zostały opracowane na podstawie doświadczeń prowadzącego portal www.szkolenie-kierowcy.pl.
Baza została opracowana w oparciu o zakres egzaminu. Pytania nie pochodzą z oficjalnych baz danych.
Przygotuj się do egzaminu i poleć nasza bazę swoim współpracownikom i znajomym. Baza jest stale uzupełniana dzięki sugestiom użytkowników naszego serwisu.Zapraszamy do bazy testów zawodowych. Ruszyła baza testów ADR. Baza została opracowana w oparciu o zakres egzaminu dla kierowców zaangażowanych w przewóz towarów niebezpiecznych. Przygotuj się do egzaminu i poleć nasza bazę swoim współpracownikom i znajomym.

Aktywnych użytkowników: 75564